Rozgrywki

Odsłon: 643

Joanna Bukowska

Basketball Elbląg z awansem do turnieju finałowego o wejście do 2LM

W dniach 31.03-02.04.2023 odbyły sie turnieje półfinałowe o wejście do 2 ligi męskiej.  Ze strefy Gdańsk do półfinałów z pierwszych dwóch miejsc awansowały  zespoły z naszego województwa: Basketball Elbląg i Wilki Ełk.

Zespół z Ełku uczestniczył w turnieju półfnałowym w Kłodzku gdzie w grupie C zmierzył się z:

SKS Wilki Ełk – Chrobry XXI Kłodzko 49-81
Zeltrans MUKS 1811 Unia Tarnów – SKS Wilki Ełk 113-57
SKS Wilki Ełk – PGE Spójnia Stargard 62-81

W turnieju grupy C Wilki zajęły 4 miejsce.

W tym samym czasie Basketball Elbląg uczestniczył w wielkim święcie koszykówki na własnym parkiecie jako organizator turnieju grupy F. Do Elbląga przyjechały zespoły z Poznania, Mogilna i Wrocławia.

W pierwszym bardzo emocjonującym meczu gospodarze po dwóch dogrywkach wygrali z zespołem UKS Gimbasket Wrocław  99:93. Następny dzień przyniósł kibicom kolejnych emocji ponieważ Basketball Elbląg po wygranej z Pogoń Mogilno 111:75 zapewnił sobie awans do turnieju finałowego o wejście do 2 ligi męskiej. Trzeciego dnia zmagań zespoły Enea Basket Junior Poznań i Basketball Elbląg mając na swoim koncie po dwie wygrane i awans do finałów rozegrały mecz o pierwsze miejsce w grupie F. Na przerwę po dwóch kwartach z przewagą 2 punktów zszedł zespół z Elbląga któy ostatecznie uległ zespołowi z Poznania 74:86.

Turnieje finałowe odbędą się w terminie 21-23.04.2023.

MVP tutnieju został Jan Jakubiak - Enea Basket Junior Poznań

Miejsce III - Pogoń Mogilno, Miejsce IV -  UKS Gimbasket Wrocław,

Miejsce II - Basketball Elbląg

Miejsce I - Enea Basket Junior Poznań

Gratulujemy wszystkim drużynom z obu turniejów, a szczególnie zespołom Wilki Ełk i Basketball Elbląg. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!